20 Aralik 2019 09:52

Belediye Başkanı Sarı TOKİ projesini basın mensuplarıyla paylaştı

Belediye Başkanı Sarı TOKİ projesini basın mensuplarıyla paylaştı

Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Nizip ilçesinin 500 konut ile TOKİ’nin sosyal konut projesinde yer almasını basın mensuplarıyla paylaştı.
Toplantıya NRT Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Şen, NRT Genel Yayın Yönetmeni Metin İliksoy, Bizip Nizip Gazetesi sayfa sekreteri İsmet Kılıç, İHA Muhabiri Hanifi Güzel, Beyhan Sağlam, AA Muhabiri İrfan Aydoğdu, Yeşil Nizip Gazetesi Sayfa sekreteri Bülent Çetinel, Nizip Tercüman Gazetesi İmtiyaz sahibi Yaşar Polat, Nizip Tercüman Gazetesi Genel Yayın Yayın Yönetmeni Fatma Ateşçi, Karkamış Sesi Gazetesi İmtiyaz sahibi Rıza Eroğlu katıldı.
Başkanlık makamında düzenlenen değerlendirme toplantısında konuşan Belediye Başkanı Mehmet Sarı, TOKİ’nin Nizip ilçesinde bir sosyal konut projesi çalışmasının olduğunu söyledi. Başkan Sarı, TOKİ’nin ilk açıklamasında Nizip ilçesinin yer alamadığını ifade eden Başkan Sarı sözlerine şöyle devam etti. Ankara boyutunda yapmış olduğumuz çalışmalarla Sayın Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül ve Milletvekillerimizin gayretleri ile Nizip ilçesi de 500 konut ile proje içerisinde yer almıştır seçim sırasında yapmış olduğumuz çalışmalarda vatandaşlarımızın bizlerden en büyük talebi TOKİ projelerin hayata geçmesi ve sayılarının artması yolunda olmuştur bununla ilgili Türkiye genelinde yapılacak olan 100 bin konut projesinde Nizip ilçesinin yer alması bizler için gerçekten çok önemli ve mutluluk verici bir çalışmadır.
Müracaatlarla ilgili de değerlendirmede bulunan Başkan Sarı, şunları konuştu.
TOKİ Genel Müdürlüğüyle yapmış olduğum görüşmede Nizip için müracaatların Pazartesi günü itibariyle başlamasını planladıklarını ifade ettiler bu aksaklığın nedeni ise daha önceden teknik olarak Nizip ilçesinin projede yer almaması ve sonradan dahil edilmesidir. Bu nedenle en geç Pazartesi günü itibariyle Halk Bank üzerinden kayıtlar başlayacak ve ilçemizde de yatay mimari anlayışla, mahalle ve komşuluk kültürüne uygun 2+1 ve 3+1 planında inşa edilecek TOKİ’nin Sosyal konut projesi start almış olacaktır. Ben şimdiden bu konutların ilçemize hayırlı olmasını diliyor emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.
  • Bu Habere Yorum Yaz

    Toplam 0 Yorum Yapıldı

  • Bu habere yorum eklenmedi, ilk sen eklemek ister misin?