İdlib için cuma namazı sonrası camilerde yardım toplanacak

İdlib için cuma namazı sonrası camilerde yardım toplanacak

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Türkiye genelindeki 90 bine yakın camide “Yolun İyilik Olsun” temasıyla İdlib’de savaş mağduru aileler için yardım kampanyası başlattı.

Dünyanın neresinde yardıma muhtaç bir insan varsa Türk Milletinin emanetlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için Diyanet İşleri Başkanlığı ile birlikte “Yolun İyilik Olsun” sloganıyla yardım kampanyası başlatıldığını belirten Nizip Müftüsü Musa Çiftçi, bu kapsamda Cuma namazı sonrasında İlçemizde camilerden yardım toplanacağını söyledi.

Türk milletinin mazlum ve mağdura yardım eli uzatma konusunda son derece fedakar olduğunu ve geçmişte bunun çok fazla örneği olduğunu ifade eden Çiftçi, “Milletimiz, İdlib’de savaştan kaçarak çadır kentlerde açlık, soğuk ve hastalıklarla mücadele eden Suriyeli mağdur ve mazlumlara sahip çıkma noktasında da duyarsız kalmadı. Camilerimizden toplanacak yardımlarla bölgede acil olarak ihtiyaç duyulan, gıda kolisi, temizlik ve hijyen paketi, çadır, soba ve yakacak (kömür), hasır, yatak, yastık, battaniye, keçe, süt, çocuk maması, konserve gıdalar, içme suyu, hazır yemek paketleri, çizme ve ayakkabı, kışlık giyecek, çocuk, hasta ve yetişkin bezi, kırtasiye malzemeleri gibi yardım malzemelerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız” diye konuştu.

Kış şartlarının ağırlaşmasıyla birlikte çadır kentlerde yaşamın her geçen gün giderek zorlaştığını, bölgeye daha fazla yardımın ulaştırılması gerektiğini belirten Çiftçi, “İnsanlar çamur deryası içerisinde üzerlerinde giyecek kışlık kıyafetleri ve yakacakları olmadan yaşam mücadelesi veriyor. Türkiye’den gönderilecek her bir yardım malzemesi onlar için çok önemli. Bizde milletimizin emanetlerini en doğru şekilde mazlum ve mağdurlara ulaştırma gayreti içerisindeyiz” dedi.