Nizip'te korona nedeniyle eğitime ara verildi

Nizip'te korona nedeniyle eğitime ara verildi
Nizip'te korona nedeniyle eğitime ara verildi
Nizip'te korona nedeniyle eğitime ara verildi
Nizip'te korona nedeniyle eğitime ara verildi

Nizip ilçesine bağlı 225 haneli Keret köyü korona virüsü nedeniyle yeni vakaların çıkması nedeniyle köy karantinaya alındı. Köyün giriş ve çıkışları jandarma tarafından kontrol altına alındı.

Köy okulu eğitime ara vererek öğrenciler evlerine gönderildi.
Keret köyünde bir hafta içersinde Koronavirüsü nedeniyle 10'a yakın vatandaşların çeşitli hastanelerde tedavi altına alınmalarının ardından dün Nizip ilçe sağlık müdürlüğü ekiplerince tarama yapıldı. Mahallede 50 kişiden alınan PCR testi sonucunda 17  kişide pozitif çıktığı öğrenildi.

NRT haber merkezinin edindiği bilgilere göre, taşımalı eğitim yapan 6 köyün bağlı bulunduğu 180  öğrencisi bulunan Adaklı ilköğretim okulu  15 Şubat tarihinden bu yana yüz yüzeğitime geçmişti. Köyde eğitim gören öğrencilerin bazı velilerinde Korona virüs (Covid-19) tesbit edilince Nizip İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile okul ve köy karantinaya alındığı öğrenildi.

Covid-19 Testi pozif çıkan 17 şahsın ardından Nizip İlçesi, Adaklı Mahallesi İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile köye giriş ve çıkış kapatıldı. Jandarma ve  ilçe filyasyon ekiplerinin köye gitmek için yola çıktıkları öğrenildi. İşte o karar;

Nizip İlçesi, Salkım/Adaklı Mahallesinde ikamet eden 50 şahıstan 16.02.2021 günü Nizip İlçe Sağlık Müdürlüğü personelleri tarafından Covid-19 Testi için örnek alındığı ve test sonuçlarına göre 17 şahsın Covid - 19 Pozitif olduğu tespit edilmesine müteakip, Nizip İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı alınarak Adaklı Mahallesi karantina altına alınmıştır. Mahalle giriş ve çıkışlara kapalıdır. Nizip İlçesi, Adaklı Mahallesi 225 Hane, 650 nüfusa sahiptir.